Synopse

… když láska přemůže i bod mrazu

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synkem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá na vysokohorské chatě Samota, kde samotářský horal Richard (Martin Dejdar) provozuje adrenalinové sporty, žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem (Marek Němec), uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!

 Z natáčení

Film se natáčel v krásných a i drsných lokalitách Vysokých a Nízkých Tater.
Hlavním dějištěm příběhu je Jasná v Nízkých Tatrách a Chopok.
Natáčení bylo velmi dobrodružné. Počasí, spíš přírodní živly, si dělaly se štábem co chtěly. Vánice se střídala s modrým nebem, které bylo hned překrytou mlhou. Naši herci měli za nelehký úkol předvést skvělou sportovní kreaci na místních sjezdovkách a dubléři na úžasných freeridových žlabech.
Naštěstí se mohli odměnit dojezdem – v baru Crystal hercům i celému štábu po natáčení namíchali skvělé drinky☺
Zázemí při natáčení nám dělal hotel Grand v Jasné, kde štáb bydlel skoro po celou dobu natáčení. Za tu dobu měli herci jen pár chvil volna a prý se dobře nabili novou energií v bezvadném wellness hotelu.
Pár dní se také natáčelo ve Vysokých Tatrách a to se bydlelo ve stylovém hotelu Grand Praha. Tam štáb záviděl hotelovým hostům jejich relax, protože po natáčení většinou všichni jen padli do postele, aby brzy ráno do mrazu a sněhu vstali natáčet další záběry.
Pan farář z místního kostela paní režisérce slíbil pro natáčení i hezké počasí a to se opravdu na Chopku povedlo zažít!☺